Wpis bloga

Zalety kont oszczędnościowych

Dodany: 2019-03-07 Odsłon: 1235

Konta oszczędnościowe cieszą się popularnością wśród klientów banku. Najczęściej przy zakładaniu standardowego rachunku rozliczeniowego można złożyć wniosek o założenie rachunku oszczędnościowego. Jednak czy warto z niego korzystać? Poniżej przeczytasz o najważniejszych zaletach takiego rozwiązania. Przede wszystkim konta oszczędnościowe, w przeciwieństwie do zwykłych kont bankowych, są oprocentowane.

Zalety kont oszczędnościowych

Oznacza to, że raz na dany okres rozliczeniowy, dostajesz na konto określony w umowie procent zysku. W przeciwieństwie do lokat tutaj kapitalizacja odsetek nie musi być jedynie miesięczna, ale może także być tygodniowa lub nawet dniowa. W ten sposób oszczędności są systematycznie pomnażane i w razie nagłej utraty pracy lub innej sytuacji losowej można z nich skorzystać i tym samym nie musieć zaciągać pożyczki.

Warto także pamiętać, że oprocentowany rachunek chroni Twoje pieniądze przed niekorzystnymi skutkami inflacji. Konto oszczędnościowe najczęściej można otworzyć za darmo i nie ponosi się dodatkowych kosztów za jego prowadzenie.

Zazwyczaj istnieje możliwość jednej bezpłatnej wypłaty w miesiącu. Dzięki temu można skorzystać z posiadanych środków w razie potrzeby, bez zaciągania pożyczki w banku. Łatwiej również kontrolować swój domowy budżet. Już na początku miesiąca wystarczy przelać daną kwotę na konto oszczędnościowe, przez co pieniądze nie zostaną omyłkowo wydane.