Wpis bloga

Pożyczki online czy w placówkach stacjonarnych?

Dodany: 2019-04-17 Odsłon: 492

Istnieją dwa podstawowe sposoby zaciągnięcia pożyczki: przez Internet oraz w placówce stacjonarnej. Każde rozwiązanie ma swoje zalety, ale też wady. Przekonajmy się, które będzie bardziej odpowiednie dla Ciebie i lepiej wpasuje się w Twoje potrzeby.

Pożyczki online odpowiadają na potrzeby współczesnego klienta. Można zaciągnąć je bardzo szybko, ograniczając formalności do niezbędnego minimum. Najczęściej wystarczy wejść na stronę internetową danej firmy, wypełnić wniosek i to wszystko.

Pożyczki online czy w placówkach stacjonarnych?

Po niedługim czasie można się cieszyć pieniędzmi na koncie. Jednak to rozwiązanie ma też swoje wady. Przede wszystkim nie można na bieżąco skonsultować wszystkich swoich wątpliwości. Tutaj niewątpliwą przewagę zyskuje wizyta w placówce stacjonarnej. Konsultant odpowie tam na wszystkie nurtujące pytania. Dodatkowo umowa podpisywana ręcznie wydaje się bardziej poważnym zobowiązaniem niż zaakceptowanie regulaminu współpracy przez Internet.

Z tego względu pożyczki online są obciążone wyższym ryzykiem pobieżnego przejrzenia umowy zamiast dokładnego jej przeczytania. Jednak pamiętaj, że wizyta w oddziale stacjonarnym wymaga poświęcania większej ilości czasu i energii. Istnieje także możliwość zaciągnięcia pożyczki przez telefon.

To wygodna opcja dla osób, które nie potrafią korzystać z Internetu, a jednocześnie nie chcą wybierać się do oddziału stacjonarnego. Wystarczy wówczas zadzwonić na infolinię lub zostawić numer telefonu w formularzu kontaktowym danej firmy, a wszystkie formalności zostaną załatwione od ręki.