Wpis bloga

Pożyczka pozabankowa bez BIK przez Internet – wady i zalety

Dodany: 2019-04-29 Odsłon: 921

Pożyczki zaciągane w bankach coraz częściej schodzą na drugi plan, podczas gdy na pierwszym pojawiają się firmy prywatne oferujące wsparcie finansowe przez Internet. To wygodna alternatywa, z której korzysta coraz większa liczba osób. Jednak, jak każde rozwiązanie, ma też swoje wady. Poniżej prezentujemy najważniejsze plusy i minusy, które ma pożyczka pozabankowa bez BIK przez Internet. Po zapoznaniu się z nimi będziesz mógł ocenić, czy to wyjście dla Ciebie. Zobacz również: czy warto brać chwilówkę.

Pożyczka pozabankowa bez BIK czy warto ?

Jak sama nazwa mówi, pożyczki te nie wymagają posiadania pozytywnej historii w systemie BIK. To miejsce, w którym banki sprawdzają, czy w przeszłości nie miałeś problemów ze spłatą poprzednich zobowiązań. Firmy prywatne najczęściej omijają ten krok. Dzięki temu możesz otrzymać kredyt, nawet gdy wcześniej nie spłacałeś rat terminowo. Ponadto nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach. Zobacz również temat ranking chwilówek bez BIK.

To duże ułatwienie zwłaszcza dla osób, które nie pracują na umowie o pracę. Będą one mogły zaciągnąć pożyczkę, zarabiając pieniądze dzięki umowie o dzieło lub umowie zlecenie. Nie zapominajmy także o małej ilości formalności i krótkim czasie całego procesu. To główne czynniki, które decydują o wyborze tego rodzaju pożyczki.

Przejdźmy teraz do wad. Przede wszystkim trzeba tu wymienić wyższe niż w bankach oprocentowanie oraz niższe kwoty udzielanych świadczeń. Pożyczka pozabankowa bez BIK przez Internet najczęściej jest udzielana jedynie do pewnej wysokości. W poszczególnych firmach - zobacz jak wybrać firmę pożyczkową  górna granica jest inna, ale nie da się jej zmienić, jeśli została już wcześniej ustalona.