Wpis bloga

Kredyt na mieszkanie z własnym wkładem

Dodany: 2019-03-07 Odsłon: 1100

Zarabiając najniższą lub nawet średnią krajową, wciąż trudno jest odłożyć pieniądze, aby sfinansować w całości zakup swojego wymarzonego domu. Wówczas dla wielu osób jedynym ratunkiem pozostaje kredyt hipoteczny, najlepiej z wkładem własnym. Dlaczego opłaca się wziąć kredyt? Bo niezależnie od sytuacji trzeba gdzieś mieszkać. Wynajmując mieszkanie, należy zapłacić jego właścicielowi za wynajem.

Rodzina w nowym mieszkaniu

Przy czym nigdy nie wiadomo, kiedy z danego miejsca będziesz musieć się wyprowadzić. Zamiast tego można kupić własne lokum, a zamiast opłaty za wynajem, zapłacisz ratę za kredyt. Biorąc kredyt hipoteczny z większym wkładem własnym, bardzo często możesz dostać od banku lepszą ofertę. Wyższa wpłata początkowa oznacza mniejsze ryzyko dla instytucji bankowej, a dla kredytobiorcy niższy całkowity koszt pożyczki. W takiej sytuacji raty za kredyt mogą być niższe albo weźmiesz kredyt na 20 lat, zamiast na 30. Najlepiej przygotować na start około 20% wartości inwestycji.

Należy pamiętać, że kredyt zawsze jest długoterminowym rozwiązaniem. Trzeba mieć stałe dochody, które będą w stanie pokryć comiesięczne raty na pożyczkę. Banki często wymagają także dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia nieruchomości, a nawet ubezpieczenia na życie, które pokrywają kwotę pożyczki na mieszkanie w sytuacjach kryzysowych. Niestety te dodatki produkują kolejne koszta.