Wpis bloga

Dlaczego stypendium socjalne Ci się nie należy?

Dodany: 2019-03-26 Odsłon: 241

Stypendium socjalne to forma pomocy materialnej dla osób najbardziej potrzebujących. Można je otrzymać na różnych etapach edukacji, od podstawówki aż po studia. Dodatkowe kilka stówek miesięcznie może bardzo pomóc ubogim rodzinom, którym co miesiąc brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby. Dlaczego więc często zdarza się tak, że osoby potrzebujące nie dostają stosownej pomocy?

Stypendium socjalne

>

Aby uzyskać pomoc materialną trzeba znajdować się poniżej pewnego progu dochodu. Wydaje się, że życie za 400 zł miesięcznie na osobę jest niemożliwe, ale oczywiście zdarzają się rodziny, które są zmuszone żyć na takim poziomie. Jednak częściej o stypendium socjalne ubiegają się osoby, które nie powinny. Przykładowo, rodzina prowadzi własną działalność gospodarczą i nie wykazuje wszystkich dochodów. W ten sposób może dowolnie manipulować wysokością dochodu na członka rodziny, a co za tym idzie uzyskać stypendium.

Niestety cierpią na tym osoby potrzebujące, które niejednokrotnie nie dostają przez takie sytuacje stosownej pomocy. Zostają zmuszane do zaciągania pożyczek, przez co jeszcze pogarszają swój stan materialny. Jednak nie warto tracić nadziei. Dlatego, jeśli znajdujesz się w grupie rodzin z niskimi dochodami, złóż wniosek o stypendium w odpowiednim terminie. Być może uda Ci się otrzymać pomoc materialną, na jaką zasługujesz.