Wpis bloga

Czy programy lojalnościowe są opłacalne?

Dodany: 2019-03-07 Odsłon: 274

W coraz większej ilości sklepów można spotkać się z różnego rodzaju programami lojalnościowymi. Sprzedawcy zachęcają do zakładania kart, które mają w przyszłości zaowocować bonusami. Nieważne czy jesteś na stacji benzynowej, czy w sklepie spożywczym, wszędzie możesz spotkać się z takimi ofertami. Pytanie, czy warto z nich korzystać?

Sprawdzone programy lojalnościowe

Dołączając do dowolnego programu lojalnościowego, musisz na początku podać swoje dane. W jednych miejscach jest to tylko imię oraz adres e-mail, w innych także telefon i miejsce zamieszkania. W związku z tym trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że takie dane mogą zostać wykorzystane, co dla niektórych osób może stanowić problem.

Zwłaszcza że najczęściej trzeba wyrazić zgodę na ich przetwarzanie i wykorzystanie marketingowe, aby wziąć udział w programie. Z drugiej strony często przychodzące na maile newslettery przypomną Ci o najnowszych promocjach, które mogą Cię zainteresować. Niestety programy lojalnościowe mają też swoje ciemne strony tak jak i chociażby bankowe pożyczki.

Wiele osób jest wabionych wizją uzyskania ogromnych zniżek lub nagród w zamian za punkty za zakupy. Okazuje się, że zdobycie takich bonusów często jest najzwyczajniej w świecie niemożliwe. Jednak dla firm jest to sytuacja jak najkorzystniejsza. Zyskują w ten sposób lojalnych klientów, którzy stale do nich wracają, bo wciąż na horyzoncie mają wizję fantastycznej nagrody.