Wpis bloga

Czy pożyczka od członka rodziny to zawsze dobry pomysł?

Dodany: 2019-04-09 Odsłon: 187

Wiele osób nie chce zaciągać pożyczek w bankach. Boją się odpowiedzialności i ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji. W takich sytuacjach jedynym dobrym rozwiązaniem wydaje się wyciągnięcie ręki po pomoc do kogoś z rodziny. Jednak czy zawsze będzie to najlepszy pomysł? Pożyczka pieniężna zawsze jest zobowiązaniem, nieważne u kogo ją zaciągamy. Trzeba pamiętać, że terminowa spłata świadczy o Twojej wiarygodności i o tym, że można darzyć Cię zaufaniem.

Pożyczka od członka rodziny

Kiedy zaczynasz zalegać ze spłatą, stawiasz w niezręcznej sytuacji zarówno siebie, jak i swojego pożyczkodawcę. Wyobraź sobie, że to Tobie ktoś byłby dłużny sporą sumę pieniędzy. Z jednej strony chciałbyś je odzyskać, ale z drugiej pożyczyłeś je dobremu przyjacielowi i wiesz, że on nie ma z czego Ci oddać. Niejednokrotnie może to być przyczyną niepotrzebnych napięć.

Nie od dziś mówi się, że pożyczanie pieniędzy członkom rodziny i znajomym to błąd. Z drugiej strony, jeśli sytuacja kryzysowa przydarzyła Ci się po raz pierwszy i wiesz, że za miesiąc lub kilka będziesz miał pieniądze na spłatę długu, to dlaczego by nie skorzystać z hojności bliskiej osoby? Gdy oddasz fundusze na czas, udowodnisz, że pożyczenie ich nie było błędem.

Pożyczka od rodziny nie zawsze musi zakończyć się wielką kłótnią. Wystarczy tylko pamiętać, aby dotrzymać danego słowa. Dzięki temu Ty otrzymasz pomoc finansową w trudnym momencie życia, a osoba, od której pożyczasz, nie będzie czuła się oszukana.